Tandemový seskok AFF výcvik
AFF výcvik - seskoky volným pádem.

AFF výcvik (Accelerated Freefall Training)...

Jedná se o zrychlený výcvik volného pádu při seskoku padákem. Cílem tohoto výcviku je získat základní dovednosti, jako je technika volného pádu a řízení padáku, které jsou nepostradatelné pro každého, kdo chce proniknout do světa sportovního parašutismu. Výcvik tvoří osm základních úloh a jeden tandemový seskok na úvod. Na bezpečnost každého seskoku dohlížejí přímo ve vzduchu 2 kvalifikovaní instruktoři.

AFF seskok padákem se dvěma instruktory...

img_3181-smPřed tím, než budete moci absolvovat svůj první seskok padákem ve výcviku AFF, musíte projít 10 hodinovou pozemní přípravou. Každému účastníkovi se věnují dva zkušení instruktoři. Jestliže je příznivé počasí, můžete svůj první seskok padákem uskutečnit ihned po této přípravné fázi. První volný pád trvá přibližně 50 vteřin a dohlížejí na něj dva instruktoři. Navigace na přistání probíhá ze země pomocí vysílačky. Při druhém a třetím seskoku padákem získáte další základní dovednosti pro práci s tělem během volného pádu a naučíte se udržovat přehled o výšce nad zemí při volném pádu.

Seskoky padákem s jedním instruktorem...

V rámci této fáze výcviku seskoku padákem si osvojíte horizontální zatáčky, klouzání dopředu, dozadu, do stran, stoupání a klesání. Dále se naučíte, jak správně vyskočit z letadla a samozřejmě také pokročilejší manévry, jako jsou salta nebo vyrovnání nestabilní pozice těla (v tomto případě úmyslně navozené). Ve chvíli, kdy jste připraveni, předvedete tyto dovednosti instruktorovi samostatně přímo během volného pádu. Na zemi s vámi potom instruktor váš výkon rozebere podle natočeného záznamu vašeho seskoku padákem.

Samostatný AFF seskok padákem...

Závěrečný seskok padákem probíhá z výšky 1800 metrů a vy budete poprvé vyskakovat z letadla sami. Během tohoto seskoku padákem musíte ukázat, že zvládnete v krátkém čase zaujmout stabilní prsní polohu.

Opakování při nesplnění jednotlivých úloh...

img_3115-smVšechny seskoky včetně opakovacích, při nesplnění úlohy máte zahrnuty v ceně kurzu.

Vybavení pro seskok padákem...

V rámci AFF výcviku využíváme studentské padáky typu křídlo Falcon od  firmy Precision Aerodynamics. Tento typ padáku je i ve světě velice oblíbený především s ohledem na vysokou míru bezpečnosti a spolehlivosti, spojenou s nenáročnou obsluhou. Samozřejmou součástí našich padákových kompletů jsou tzv. zabezpečovací přístroje Cypres, které zajišťují automatické otevření záložního padáku v případě, že dojde k selhání padáku hlavního. Zabezpečovací přístroj po celou dobu letu vyhodnocuje výšku a vertikální rychlost parašutisty a pokud zjistí, že ve výšce, ve které již máte bezpečně letět na otevřeném padáku, stále padáte velkou rychlostí, automaticky aktivuje záložní padák. Součástí výbavy všech našich padáků je samozřejmě také radiostanice a výškoměr. Pro seskok padákem vám poskytneme kombinézu, přilbu a kompletní padákové vybavení.

AFF výcvik - podmínky pro účast...

  • minimální věk 15 let
  • maximální váha 95 kilogramů
  • notářsky ověřený souhlas rodičů nebo zakonných zástupců (u zájemců ve věku od 15 do 18 let)
  • potvrzení zdravotní způsobilosti pro AFF výcvik zajišťuje:
    (MUDr. Květa Švehlová-letecká lékařka: Kateřinská 34, Praha 2, telefon: 224 942 573)

Absolvováním AFF výcviku získáte...

  • mezinárodní parašutistickou licenci FAI
  • klubové členství

AFF výcvik - cena pro rok 2020

  • 40.000 Kč (pozemní příprava,  všechny seskoky v kurzu)
  • částku je možné hradit po jednotlivých seskocích

Všechny částky jsou uváděny včetně DPH.

objednat výcvik AFF

Aktualizováno Neděle, 15 Prosinec 2019 11:12
 
Tandemový seskok AFF výcvik

Osvědčení školy

osvědčení paraškoly

Kontakt

Paraškola IMPACT FreeFall s.r.o.

 

Provozovatel tandemových seskoků
na Letišti Kolín

Sídlo:

Dolní 12
140 00 Praha 4 - Nusle

Tel: 261 225 431
Mob: 602 958 094

Aktuality

Vánoční Akce do 24.12. na tandemový seskok

od 3300 Kč s promo DVD.

Seskok pro dva za 6600 Kč.
při objednávce přes internet !!
.........................................................

anigif17